Již brzy 2012 Gattwick

Výlet/Úlet

Jak jste možná postřehli z článků dostupných na internetu a v tisku, Jamie Oliver otevřel restauraci Jamie´s Italian, bar Union Jacks a pekařství Jamie´s Italian přímo v tranzitní zóně severního terminálu letiště Gatwick, UK.
Jelikož na letiště Gatwick létá nejedna letecká společnost, se kterou se ještě týž den můžete zase hezky dopravit zpět do té naší rodné hroudy, rozhodli jsme se, že během jednoho dne zkusíme zvládnout cestu na letiště Gatwick a zpět, navštívit Jamieho restauraci, bar a pekařství a ochutnat co možná nejvíce z jejich nabídky.

Dopravit se do Gatwicku, stejně tak jako najít Jamieho restauraci, bar a pekařství, nebyl žádný problém.  Po jejich zběžném prozkoumání zvenku, jsme se rozhodli jako první navštívit restauraci Jamie´s Italian.
V restauraci tohoto Jamieho řetězce restaurací jsme již byli několikrát (Jamieho Italská restaurace otestovaná na vlastní kůži / Jamie´s Italian v Canary Wharf) a vždy jsme byli spokojeni jak s kvalitou jídla a útulností prostředí tak s obsluhou, a proto jsem byli zvědaví, zda i v letištním prostředí Jamie zachoval vysoko nastavené standardy.

Gatwick 11

Obsluha se nás ujala jakmile jsme do restaurace vkročili a ochotně nás usadila na námi vybraná místa u prosklené zdi, skrz kterou je pěkný výhled na letiště.
Interiér této restaurace Jamie´s Italy je jako v ostatních restauracích tohoto řetězce velmi zajímavě a nápaditě vyřešen a působí velmi vzdušně a uvolněně. V policích jsou vystaveny věci jako knihy Jamie Olivera a Genara Contalda,  utěrky, hrnky, sklenice apod., které je také možné v restauraci za zvýhodněnou cenu zakoupit.

Gatwick 13

V restauraci nechybí ani tabule s časy odletů pro komfort cestujících.

Gatwick 12

Jak už bývá v Jamieho restauracích dobrým zvykem, máte možnost částečně vidět pod ruce kuchařům zejména při přípravě předkrmů a nechybí zde ani bar, kde si můžete zkrátit dlouhou chvíli při čekání na volný stůl.
Pro tuto restauraci je samozřejmostí domácí výroba těstovin, kterou máte možnost pozorovat ve zvláštní prosklené místnosti situované u vchodu do restaurace.

 Gatwick 24

Co se týká obsluhy, tak ta byla velice milá, nevtíravá a pozorná.  Ochotně nám bylo vysvětleno celé menu a zcela automaticky nám byla nabídnuta „kohoutkovka“.

Z nabízeného menu jsme si vybrali:

Italian nachos (dokřupava osmažené ravioli plněné čtyřmi druhy sýra s pikantním dipem)

Gatwick 14

Courgette Fritto (smažený cuketový květ plněný ricotou, mozarelou a mátou s citrónem, podávaný s pikantním pestem z rokety a salsou)

 Gatwick 15

British Lamb Breast (Pomalu dušené jehněcí s mátou a chilli, podávané s narychlo naloženými zelenými fazolkami a salátem z ředkviček)

Gatwick 17

Wild Truffle Risotto (Risotto s černými lanýži, máslem a parmezánem)

Gatwick 18

Jídlo bylo vynikající a obsluha skvěle zvládla načasování podávání hlavního chodu, který naservírovali tak akorát včas po předkrmech.
Předkrmy i hlavní chody splnily naše očekávání a přesvědčily nás, že standard nastavený řetězcem restaurací Jamie´s Italian je splněn, ne-li překročen. Letištní prostředí nijak neubralo na kvalitě jídla, které nám bylo podáváno a skvělá kombinace chutí jednotlivých jídel nás opětovně mile překvapila.
Poté, co jsme si pochutnali na předkrmech a hlavních chodech, nám byla nabídnuta káva a dezerty ze speciálního dezertního menu.

Gatwick 16

Vybrali jsme si:

Panna cottu s omáčkou z lesních plodů

 Gatwick 26

Čokoládovou pěnu s ořechovou sušenkou a kopečkem zmrzliny „zabaglione“

Gatwick 27

Opět nelze než konstatovat, že i dezerty splnily očekávání a staly se příjemnou tečkou návštěvy restaurace Jamie´s Italian na letišti Gatwick. Dle našeho názoru stojí za to tuto restauraci navštívit a rozhodně nezapadá do šedi běžných letištních restaurací.

Po návštěvěrestaurace jsme se vydali  prozkoumat obchody na letišti, abychom poskytli svým žaludkům alespoň trochu času na trávení a regeneraci.

Dalším úkolem dne bylo otestovat jídlo v baru Union Jacks, které opět spadá pod stejnojmenný řetězec Jamieho restaurací, které Jamie otevřel společně s Chrisem Biancem (Union Jacks).

Gatwick 32

V baru nabízejí spíše menší, ale za to typická britská jídla. K nejednomu z nabízených jídel  (např. skotská vejce) naleznete recepty v Jamieho kuchařce Moje Velká Británie (Jamie Oliver – MOJE VELKÁ BRITÁNIE).
V baru opět nechybí celude s informacemi o odletech a skrze jeho prosklenou stěnu můžete pozorovat šrumec na letišti. Obsluha je velmi rychlá a i objednané jídlo nám bylo bleskurychle servírováno. Proto bar doporučujeme všem, kdo na letišti nebudou mít tolik času, aby si v klidu vychutnali několikachodové menu v Jamie´s Italian.

Z nabídky baru jsme si objednali:

Britský uzeninový talíř s nakládanými okurčičkami a ředkvičkou

 Gatwick 38

Rohlík plněný vepřovým masem, nakládanou zeleninou a křenovým salátem, který byl podáván s vepřovými škvarky

 Gatwick 39

Možná postrádáte nějakou sladkou tečku na konec, ale byli jsme rádi, že jsme výše uvedené zvládli sníst.
Po krátké pauze vyplněné opětovným bloumáním po letišti s cílem znovu poskytnout žaludku čas, aby si poradil s trávením dobrého jídla, jsme zamířili do Jamieho pekařství. Pekařství nabízí široký výběr salátů, chlebů a pečených dezertů.

Gatwick 43

V této pekárně přímo na letišti se i přes veškeré přísná pravidla, která doprovázejí jakoukoliv aktivitu na letištích, opravdu všechny pekárenské výrobky dělají přímo na místě a nic se nedováží ani ve formě polotovarů.
Ochutnali jsme skotské vejce se zeleninovým salátem a na doma jsme si koupili jejich vlajkový chleba.

Gatwick 40

Vše se opět dalo jíst jen i očima a bylo čerstvě připravené.
Veškeré jíslo a produkty prodávané v pěkařství od salátů přes dezerty až po chleby si v pekařství můžete nechat zabalit s sebou do stylových obalů, což je určitě velice příjemné pro ty, kteří spěchají a nemají čas si dobroty z pekařství vychutnat přímo na místě.
Shrnuto podtrženo naše dojmy z našeho výletu na Gatwick jsou takové, že určitě stojí za to Jamieho podniky na letišti Gatwick navštívit.

Fotogalerie Jamies Italian:

Gatwick 19 Gatwick 20 Gatwick 25 Gatwick 30 Gatwick 29 Gatwick 3

Fotogalerie z Union Jacks:

Gatwick 33 Gatwick 35 Gatwick 36 Gatwick 6 Gatwick 34 Gatwick 31 Gatwick 7

Fotogalerie z Jamieho pekařství:

Gatwick 42 Gatwick 41

SdíletFacebookGoogle+TwitterEmailDiggLinkedInflattrPinteresttumblrRedditStumbleUponbuffer