vařte chytře jako jamie ram

Knižní novinka vychází 10. října 2014 pod názvem “VAŘTE CHYTŘE jako JAMIE”. Kniha má naprosto jasný záměr – chce vám pomoct vařit chytře, nakupovat rozumně, jíst dobře a plýtvat méně.

 

Kniha se uplatní v každé domácnosti, a to ať už jste dva, je vás celá rodina nebo parta študáků, kteří spolu bydlí. Najdete tu nádherná jídla plná chutí, inspirovaná samozřejmě celou řadou kuchyní světa.  Každý recept je opravdu schůdný, spolehlivý a především super dostupný. Jídlo z knihy vás na jednu porci vyjde méně než průměrná hotovka z fast foodu a nejde tady o žádné znehodnocení nebo laciné blafy; jde tady o to, abyste vařili chytře.

Orientace v knize je velmi snadná – má šest jasně definovaných kapitol (zelenina, kuře, hovězí, vepřové, jehněčí a ryby) a kromě receptů v knize najdete i spousty rad, jak nakupovat tak, aby ve vaší kuchyni bylo vše potřebné. Je v ní také spousta tipů, jak suroviny co nejlépe využít, jak je vtipně zpracovat dál a nemít žádné zbytky.

Vařte chytře jako Jamie

 “Chtěl bych vás naučit, abyste nezamířili do prvního obchodu, ale abyste si zvykli dobře vybírat a využívat jak výhodných nabídek supermarketů, tak řezníků, zelinářů, rybáren a trhů” uvádí v knize Jamie Oliver – a tady získává kniha důvod své existence, protože vás učí, jak lidi okolo vás dobře nakrmit tak, aby byli spokojení, měli dobré stravovací návyky a byli zdraví, a přitom jste stále měli rozpočet pod kontrolou.

Všichni bychom měli znát základní informace o jídle, odkud pochází a jak ovlivňuje naše tělo, zrovna tak, jako bychom měli chápat důležitost dobrého a chutného jídla a tak je na každé stránce jasná informace o kalorické hodnotě každé porce, a na konci knihy najdete také velké množství informací proto, abyste se mohli dobře rozhodovat.

„Doufám, že vám knížka VAŘTE CHYTŘE jako JAMIE bude dobře sloužit, naučí vás připravovat krásná, vydatná jídla, která ve vás zanechají spousty příjemných vzpomínek a přitom vám spolehlivě neudělají díru v peněžence“, dodává Jamie Oliver.

 

Překlad českého vydání dostala na starost zkušená autorka kuchařek a novinářka píšící o jídle Jitka Rákosníková. Kniha má 288 stran a obsahuje více než 100 receptů s úžasnými fotografiemi Davida Loftuse a Matta Russella. Doporučená prodejní cena knihy je 649,- Kč vč. DPH a je k dostání v široké síti knihkupectví a na internetu, a to od 10. října 2014.

Anotace ke kenize:

Cílem nové kuchařky Jamieho Olivera je naučit Vás vařit chytře, jíst lépe a plýtvat méně. Kniha se uplatní v každé domácnosti, a to ať už jste dva, je vás celá rodina nebo parta študáků, kteří spolu bydlí. Najdete tu nádherná jídla plná chutí, inspirovaná samozřejmě celou řadou kuchyní světa. Orientace v knize je velmi snadná – má šest jasně definovaných kapitol (zelenina, kuře, hovězí, vepřové, jehněčí a ryby) a navíc obsahuje i nutriční hodnoty jednotlivých porcí. Kromě receptů v knize najdete i spousty rad, jak nakupovat tak, aby ve vaší kuchyni bylo vše potřebné a je v ní také spousta tipů, jak suroviny co nejlépe využít, jak je vtipně zpracovat dál a nemít žádné zbytky.

 

Název: Vařte chytře jako Jamie

Počet stran: 288

Doporučená prodejní cena: 649,- Kč

Kniha vychází: 10.10. 2014

SdíletFacebookGoogle+TwitterEmailDiggLinkedInflattrPinteresttumblrRedditStumbleUponbuffer