Den revoluce ve stravování

Den revoluce ve stravování – Food Revolution Day

Na 16.května 2014 je stanoven den revoluce ve stravování - “Food Revolution Day„.

Home-Page-Banner-R2-20141-2

Co znamená den revoluce ve stravování?
Den revoluce ve stravování, tedy dne 16. května 2014, mají lidé, kteří milují jídlo možnost sdílet informace, zdroje, nápady týkající se jídla a stravování a předávat si tak vzájemně své znalosti. Lidé po celém světě budou pracovat na tom, aby společně v zaběhnutém nezdravém stravování něco změnili.
Den revoluce ve stravování je o spojení se s vaší komunitou skze události ve školách, restauracích, místních podnicích, farmářských trzích a na večeřích pořádaných milovníky jídla. Jde také o inspiraci lidí k tomu, aby změnili své stravovací návyky a podpořili misi za lepší stravování a vzdělávání pro každého.
Kdo se účastní?
Školy, podniky, šéfkuchaři, restaurace a milovníci dobrého jídla po celém světě se budou účastnit a my bychom byli rádi, kdybyste se účastnili také.
Den revoluce ve stravování je otevřený každému na světě, kdo chce podniknout kroky ke zdravějšímu životnímu stylu a lepšímu vzdělávání v oblasti stravování.
Jestliže máte nějaké znalosti týkající se jídla a stravování, které chcete sdílet, tak proč nevytvoříte místní událost, nenajdete si událost blízko vás, které se můžete účastnit, nebo neuspořádáte párty s večeří.
V den revoluce ve stravování proběhnou různé akce ve více než 400 městech a 40 státech po celém světě včetně České republiky. I my máme v plánu uspořádat párty s večeří a podpořit tak dobrou věc.
V rámci této akce, dne revoluce ve stravování, můžete i finančně přispět na vzdělávání lidí v oblasti stravování, a to například i tím, že účast na vámi pořádané akci podmíníte, byť i jen symbolickým, příspěvkem.

Naše firma se rozhodla Jamieho aktivitu týkající se revoluce ve stravování také podpořit, a proto jsme darovali knihy na akci konanou Chefparade.

Více informací na www.foodrevolutionday.com

Tisková zpráva z Food Revolution Day pořádaná Chefparade:

První Food Revolution Day pro 85 dětí (a nejen pro ně) proběhl v Chefparade 16. 5. 2014 pod záštitou nadace Jamie Olivera za podpory spisovatelky Báry Nesvadbové

 

Food Revolution Day je výzva pro školy, školky, organizace, firmy, komunity či jednotlivce, aby v tento den věnovali svůj čas a pozornost tomu, co budou jíst, aby sdíleli s ostatními svoje zkušenosti, podíleli se o zážitky, recepty a posunuli dále své know-how, jak zdravěji a zodpovědněji přistupovat ke stravování.

Food Revolution Day organizuje Food Revolution Foundation pod záštitou Jamie Olivera a do České republiky ve větším měřítku jej přinesla škola vaření Chefparade.

Děti ze škol (ZŠ Meteo a ZŠ Pod Marjánkou) a dětských domovů (DD Dubá a DD Lichnov) vařily společně s šéfkuchaři Radkem Jakubcem, Ondřejem Vykusou, Vladimírem Paličkou, Lubošem Rychvalským a spisovatelkou Bárou Nesvadbovou. Byly rozděleny do 4 teamů a společně pronikaly do tajů zdravé výživy a učily se připravovat menu podle Jamie Olivera:

  • Duhový salátový wrap - ovocný a zeleninový salát zabalený do tortily
  • Mátovo-jogurtový dip - lehký základní dresink k přípravě tzatziky nebo hummusového dipu
  • Křupavá mrkvová plněná pita - výborná obměna klasických sendvičů
  • Banánový chléb - podle originální Jamieho receptury
  • Super smoothies -  nejoblíbenější zelený, fialový, oranžový a bílý zdravý nápoj

 

Misí akce, jejíž 3. ročník proběhl 16. 5. 2014 na celém světě, je vzdělávání a inspirování dětí ke změnám ve stravování a podpora kvalitních a regionálních potravin. Všechny skupiny obdržely dárek – kuchařské knihy Chefparade a Jamie Oliver – 30 minut v kuchyni, vařečku a semínka bylinek, aby si je pak děti mohly sami pěstovat ve třídě či dětském domově.

 

Současně s dětmi „na dálku“ vařily i jednotlivé třídy škol a školek, knihoven a dětských domovů pod záštitou Nadace Terezy Maxové (např. Knihovna Chodov, DD Kroměříž, DD Bazaly, DD Havířov a Ústí nad Labem, MŠ Zvoneček, ZŠ Komenského Kralupy nad Vltavou, ZŠ U obory Praha 10, ZŠ nám. Curieových Praha 1 a mnoho dalších). Přihlášení „na dálku“ obdrželi všechny materiály, včetně receptů, potřebné k osvětě o zdravém stravování. Dětské domovy obdržely balíček se surovinami na přípravu zdravé kaše od „Naše kaše“, kuchařské knihy Chefparade a Jamie Oliver – 30 minut v kuchyni, vařečky, utěrky a drobné dárky. Knihovny obdržely do svého fondu obě kuchařky a všem přihlášeným školám byly zavezeny osobně bedýnky s ovocem a zeleninou, kterou laskavě poskytla společnost Makro, a děti si tak měly možnost připravit se svými učitelkami svůj vlastní Food Revolution Day.  

 

Akce se konala za podpory spisovatelky Báry Nesvadbové, společnosti Makro a Titbit, UNIKUM, MLD publishing a Naše kaše, a též ambasadorky Andrey Kosorínové.

Zde naleznete fotografie z akce - http://tiny.cc/FRD2014flickr

SdíletFacebookGoogle+TwitterEmailDiggLinkedInflattrPinteresttumblrRedditStumbleUponbuffer